Kişiselleştirilmiş Aramanın Geleceği

seda 16 Kasım 2018 0 Comments

Her başarılı dijital pazarlamacının pazarlama bütçesinden en yüksek getiriyi elde etmelerini sağlamak için ilk yaptığı şeyi bilmek ister misiniz? Çok basit: hedef belirleme. Bu, kampanyalarını verimli ve uygun maliyetli bir şekilde yürütmeyi bilen herhangi bir dijital pazarlamacı için kesinlikle gerekli bir uygulamadır. Birkaç basit ipucu ile kısa sürede aynı şeyi yapabilirsiniz! Bu blogda, her meraklı dijital pazarlamacının tüm pazarlama hedeflerine ulaşmalarını hedeflediklerinden emin olmak için attığı ilk adımlar konusunda size rehberlik edeceğiz. Gelir için hazır olun!

Unutmayın: Şu anda düşündüğünüz kanal ayarları olsa bile, markanıza uygun olmayabilir. Her zaman doğrudan şirketinizle ilgili bilinçli kararlar alın . Aksi takdirde, mesajınız hedef kitleye iletilmez ve zaman, emek ve para harcıyorsunuz.

Adım # 1: Dijital Hedeflerinizi Tanıyın

İlk adım, hangi hedeflere ulaşmak istediğinizi açıkça belirlemek. Spesifik olun. Marka bilinirliğini artırmak ister misiniz? Tüm müşteri adaylarını kilitlemekle ilgili misiniz? Keşfedilmenize yardımcı olabilecek güçlü bir etkileyici ağı kurmak ister misiniz? Sosyal medyaya bağlılığı zorlamaya ne dersiniz ?

Adım # 2: Spesifik Olun

Uygun olmalarını sağlamak için hedeflerinizi daraltmak için kullanışlı bir araç SMART anımsatıcısıdır. Neye çalıştığınızı tam olarak anlamanız ve hedeflerinize ulaşma sürecinizi azaltmanıza yardımcı olmak için belirli olmak önemlidir. Bu tam da bu anımsatmanın başarmanıza yardımcı olduğu şey.

  • Kanal hedef kitleyime ulaşıyor mu?
  • Kanal, şirketimin pazarlama bütçesi dahilinde sürdürülebilir ve uygun fiyatlı mı?
  • Kanalın başarısını ölçebilecek miyim?
  • Kanal, markamın amaçlanan mesajını ifade etmeme izin veriyor mu?
  • Düşündüğüm kanallar mesajımı iletmek için birlikte çalışıyor mu?

Adım # 3: Her Zaman Hedeflerinizi Hatırlayın!

İşletmeniz için sağlam bir vizyon oluşturmak, dijital pazarlama bütçenizi planlamanın ilk adımıdır. Şirketiniz için bir şey organize ederken daima nihai hedeflerinizi göz önünde bulundurun. İşletmenizde hangi adımların atılacağına karar verirken , Adım 1’de ana hatlarıyla belirttiğiniz hedeflere ulaşmanıza nasıl yardım edeceklerini kendinize sorun . Bu, yolda kalmanızı sağlayacak ve bütçenizi başarmanıza yardımcı olmayacak herhangi bir şeye harcamamanızı önleyecektir.

Başarının sırrı yoktur. Hazırlık,
sıkı çalışma ve başarısızlıktan öğrenmenin sonucudur .
– Paul Tournier

Bütçeniz ilerledikçe ve geliştikçe, SMART hedeflerinize atıfta bulunmaya devam edin. Odaklanın ve hedeflerinizi hatırlayın – her zaman bir sonraki adımınızın ne olacağını bildirirler!